Forum Ogólnotematyczne

Forum


#1 2015-12-07 21:32:50

elektra

Początkujący

Zarejestrowany: 2014-10-06
Posty: 4
Punktów :   

Adoptować czy kupić?

Cześć wszystkim. Wiem, że zwolenników kupowania psów jest tyle samo co zwolenników adoptowania psów ze schronisk, nawet przez chwilę zastanawiałam się nad sensem wątku na ten temat, ale do rzeczy. Zastanawiam się właśnie czy jednak nie lepiej kupić psa niż adoptować, przemawia za tym kilka argumentów, a konkretnie:
1. U psa z hodowli możemy przewidzieć cechy charakteru - opierając się na opisie rasy czy choćby obserwując jego rodziców. (Pieski adoptowane jako dorosłe osobniki bierzemy z całym "dobrodziejstwem inwentarza" i nie wiemy do końca jakie są czy jak zachowają się w danej sytuacji, zwłaszcza jeśli mają za sobą ciężkie doświadczenia).
2. Z pasami rasowymi możemy startować w różnego rodzaju konkursach (choć dla mnie to akurat bez znaczenia, ale wymieniam ten punkt, by być obiektywnym, no i może dla kogoś to jednak jest istotne.)
3. Psy rasowe mają jasno udokumentowane pochodzenie.
Co nie znaczy wcale że jestem zdecydowana na psa rasowego, bo ostatnio zauroczyły mnie np. pieski "w typie" owczarka kaukaskiego, takie --> http://www.morusek.pl/ogloszenia/polska … aukaski/0/ i te argumenty powyżej nie miały zbyt wielkiego znaczenia, ale nie zmienia to faktu, że chce poznać argumenty innych. Najlepiej (najczytelniej) będzie jak będziecie dopisywać w punktach Wasze za i przeciw do tej listy. Pozdrawiam.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plwww.hemoroidy.biz.pl www.carengine.pl Reklama w komunikacji miejskiej